Ubezpieczenie wiatraków

Ubezpieczenie wiatraków, a względnie turbin wiatrowych, biorąc pod uwagę ogromne koszty ich ustawienia, ale i rzeczywiste zagrożenia, stanowi przymus, jaką trzeba uwzględnić na etapie projektowania inwestycji.

Siłownie wiatrowe wymagają specjalistycznych produktów ubezpieczeniowych, które są w tym momencie osiągalne na polskim rynku ubezpieczeń co nie znamionuje, że istnieje ich zupełna znajomość. Tymczasem skala i alternatywy ubezpieczenia są zależne od wielu elementów niemniej najistotniejszym jest okres eksploatacji turbiny i obecność i zakres działania umowy serwisowej dostarczanej za pomocą producenta lub inny fachowy podmiot.

W zależności od okresu eksploatacji wolno ubezpieczyć turbiny wiatrowe od wszystkich niebezpieczeństw, tzw. all risks, w którym najszerszy obszar zabezpieczenia określany jest z wykorzystaniem wyznaczone wykluczenia, a też indywidualne zbiory urządzeń, począwszy od fundamentu, turbinę, rozdzielnię elektryczną i okablowanie.

Na domiar tego obiektem ochrony mogą być finansowe skutki przerwy w pracy elektrowni, wywołane szkodą materialną w urządzeniach.

Oczywiście nie można zapomnieć o ubezpieczeniu OC ze względu na  prowadzoną działalnością

Zapraszam również do wykorzystania formularza zapytania o wysokość ubezpieczenia turbiny wiatrowej i zakres ubezpieczenia,  bez względu od miejsca zamieszkania otrzymacie Państwo całkowicie rozległą i fachową ofertę! I to całkiem za darmo.
Zaufaj fachowej wiedzy i dostępie do ofert wszystkich towarzystw ubezpieczeń działających w Polsce. Wiatrak zbyt wiele kosztuje, aby zdać się na pierwszą lepszą propozycję.